قیمت طلا

قیمت طلا

طلا چیست | قیمت طلا | قیمت آنلاین طلا | کاربرد طلا عیار مقاله‌ای ست که در این بخش از سایت تهران‌داربست ما برای شما آماده کرده‌ایم.

قیمت طلا

طلا چیست ؟

طلا یا زر فلزی است با نشان au که به خوبی قابلیت پرداخت کاری دارد. قابلیت انبساط آن آنچنان بالا است که یک بسته 10000 تایی ورقه طلا می تواند فقط 1mm ضخامت داشته باشد. دمای ذوب طلا تا آن اندازه است که می توان آن را با شعله گاز شهری ذوب نمود.قابلیت هدایت گرما و الکتریسیته آن کمتر از نقره و مس می باشد.

طلا یکی از کم واکنش‌ترین عنصرهای جامد است که میتوان در طبیعت به صورت تکه‌ای میان سنگ‌ها پیدا کرد.

طلا عملا در هوا، رطوبت و اسیدها پایدار است و تنها چیزی که می تواند طلا را حل کند تیزاب سلطانی است. این فلز به خاطر کم‌یابی، استحکام و خواص مصرفی دارای قیمت بالایی میباشد. معیار سنجش طلا عیار است.

عیار طلا چیست؟

عيار واحد اندازه‌گيري خلوص آلياژهاي طلا است. عيار طلا هم به درجه خلوص طلا در هر شيء‌ طلايي اطلاق مي‌شود. طلا فلزي ذاتا نرم است كه در صورت استفاده از آن براي ساخت اشيا، ممكن است تغيير شكل پيدا كند. به همين خاطر براي سفت و سخت‌شدن اشياي طلايي معمولا با طلا فلزهاي ديگري را مخلوط مي‌كنند. مهم‌ترين اين فلزها عبارتند از: مس، نقره و پلاتين. حال هرقدر درجه وجود ساير فلزات در شيء طلايي بالاتر باشد، عيار طلا پایین‌تر و قیمت آن کمتر است.

کاربرد طلا:

درگذشته‌ها از طلا برای ضرب سکه، ساخت جواهرات و کاربردهای هنری استفاده میکردن. در گذشته سیاست مالی بسیاری از کشورها بر پایه استاندارد طلا استوار بود؛ یعنی پول هر کشوری معادل مقدار مشخصی از طلا بود.

اما یکی از دلایل اهمیت طلا، کاربردهایی است که در صنایع و زمینه‌های مختلف دارد.

1 – جواهرات و زیورآلات

گسترده‌ترین کاربرد طلا، استفاده از آن جهت ساخت زیورآلات و جواهرات است. خواص منحصر به فرد طلا، این فلز گرانبها را به عنوان جزئی بی‌همتا برای صنعت جواهرسازی مبدل کرده است.

2 – الکترونیک

مهمترین استفاده طلا از صنعت، استفاده از آن در صنایع الکترونیک است.

3 – دندانپزشکی

با وجود هزینه گزاف، طلا در دندانپزشکی بسیار مورد استفاده قرار می‌گیرد که به دلیل عملکرد عالی و قابلیت فوق‌العاده این فلز است.

به خاطر اهمیت بالای طلا، قیمت آن به صورت لحظه ای بالا و پایین می‌شود. 

قیمت آنلاین طلا

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

تماس با ما 09905292291