اخبار

توقیف 100 هزارتن آهن قاچاق در هرمزگان

علی صالحی رییس اعلام کرد: دو فروند کشتی حامل ۱۰۰هزارتن آهن با عیار ۶۲ و بالاتر که قصد قاچاق سنگ آهن را داشتند، در دریا و قبل از خروج از آب های کشور توقیف و دستور تخلیه محموله آنها صادر شده است.

توقیف 100هزارتن آهن قاچاق

وی با بیان اینکه موارد اقدام شده، علاوه بر موضوع خام فروشی ، مشمول جرم قاچاق سازمان یافته نیز می‌باشند. صالحی افزود طبق مقررات صادرات سنگ آهن ،کنسانتره و گندله آهن منوط به عدم نیاز تولیدکنندگان داخلی است. در پرونده‌های فوق اکثرا” این موضوع رعایت نشده است. و در مواردی نیز در اظهار عیار سنگ ها تخلفاتی صورت گرفته است.

وی یادآور شد: اقدامات صورت گرفته توسط دستگاه قضایی، علاوه بر رونق تولید و اشتغال صنایع فولاد و ذوب آهن، سبب رونق صنایع مصرف کننده فولاد نیز می شود. با صادرات محصولات نهایی، ارز آوری این صنعت نیز ارتقاء می‌یابد.

رییس کل دادگستری استان هرمزگان خاطر نشان کرد؛

این اقدام دارای جنبه های مختلفی از جمله: مبارزه با قاچاق، مبارزه با خام فروشی غیرقانونی، حمایت از تولید داخلی بوده است. همچنین اقدامات جدیدی نیز در حوزه حقوق عامه و پیشگیری از وقع جرم در این راستا در حال پیگیری است.

مدتی است که به علت عرضه نامناسب مواداولیه‌ خوراک کارخانه‌هایی نظیر تولید میله‌گرد و سایر موارد مشابه تأمین نشده است. قیمت این اقلام مورد نیاز مردم در ساخت‌وساز به شدت و به طرز غیرمنطقی افزایش یافته است.

منبع : برنانیوز

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

تماس با ما 09905292291